Dlaczego Online?

WYGODA

Nigdy więcej nie będzie już problemów z dotarciem do gabinetu psychologa. Dodatkowo, jeśli nie będzie dojazdów, to nie będzie także problemów z dopasowaniem wizyty do Państwa kalendarza. Nie tracicie Państwo czasu na godzinny dojazd do gabinetu i unikają ewentualnych spóźnień.

WYBÓR

Dzięki pomocy Online nie są już Państwo ograniczeni do wizyt u psychologów z okolicy. Mogą Państwo poczytać opinie o najlepszym specjaliście z dowolnego miasta i, jeśli prowadzi on spotkania poprzez Skype, umówić się na wizytę.

PRYWATNOŚĆ

Nie ma szans na to, by przypadkiem spotkali Państwo kogoś znajomego w poczekalni u psychologa. Siedzą Państwo we własnym pokoju lub innych prywatnym pomieszczeniu i można skupić się tylko na tym, by poczuć się lepiej.

OSZCZĘDNOŚĆ

Przede wszystkim oszczędzają Państwo czas, który traciliby na dojazdy do gabinetu, a co za tym idzie, także nerwy i pieniądze.

EFEKTYWNOŚĆ

Badania przeprowadzone na temat pomocy psychologicznej Online i wyraźnie wskazują one na to, że jest ona tak samo lub bardziej efektywna, niż pomoc bezpośrednio w gabinecie.

Badacze z Uniwersytetu w Zurychu podzielili grupę 62 pacjentów na pół i odkryli, że depresja u 53% z nich poprawiła się przy korzystaniu z pomocy Online, gdzie przy terapii twarzą w twarz było to 50%. Po 3 miesiącach, brak stanów depresyjnych wykazało 57% po terapii Online, a 42% w terapii bezpośredniej.

Journal of Affective Disorders, 2013

Badania przeprowadzane w ciagu 4 lat na 100.000 weteranów wojennych pokazały, że ich wizyty w szpitalu spadły o 25% w przypadku korzystania z pomocy Online.

Psychiatric Services, April 2012

Pacjenci w Ontario w Kanadzie porównali terapię Online i osobistą. Wyniki pokazały, że satysfakcja klientów była na takim samym poziomie, przy jednoczesnym około 10% niższym koszcie terapii poprzez Skype.

American Psychiatric Association, 2007

Badania pilotażone porównywały efektywność terapii poznawczo-behawioralnej Online i klasycznej twarzą w twarz u osób z wyraźnym PTSD po wydarzeniach z 11 września. Po 8 tygodniach, ci którzy otrzymali pomoc Online wykazali znaczną poprawę swojego stanu. Pół roku po pierwszych spotkaniach, osoby korzystające z terapii Online wykazywały dalszą poprawę, gdy w kontakcie osobistym wyniki nie były tak zadowalające.

American Journal of Psychiatry, November 2007

Ostatnie wpisy na blogu